Ζαλγκίρις

Η ήττα από τον ΠΑΟ πόνεσε αρκετα τους Λιθουανούς που ήταν αποφασισμένοι να ρεφάρουν κόντρα στη Μακάμπι και φυσικά το έκαναν πράξη. Η Ζαλγκίρις είχε τα ηνία του αγώνα από την αρχή ως το τέλος και δεν επέτρεψε στους Ισραηλινούς να την απειλήσουν με το σκορ να μένει στο 99-84. Αυτή η νίκη την έφερε εκ νέου σε απόσταση αναπνοής από την τετράδα ισόβαθμη με την Ρεάλ στο 13-8.

Χωρίς απρόοπτα συνεχίζουν οι Λιθουανοί.

Κίμκι

Υπεροπολύτιμη νίκη κόντρα στη Μάλαγα πέτυχε η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα και δεν μπήκε σε βαθμολογικές...περιπέτειες. Οι Ρώσοι βρέθηκαν στο -6 λίγα λεπτά πριν το τέλος, όμως επέστρεψε στο ματς, το οποίο όδευε προς τη παράταση και εμαφανίστηκε σαν...απο μηχανής θεός ο Γκιλ και με φολοου έπειτα απο χαμένο σουτ του Σβεντ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του στη λήξη του χρόνου. Πάντως, η Κίμκι ούτε σε αυτό το ματς έπαιξε καλά και αν δεν αλλάξει κάτι γρήγορα θα μπει σε περιπέτειες.