Χετάφε

Το παιχνίδι απέναντι στην Αλαβές το μόνο σίγουρο είναι πως θα ξεχαστεί γρήγορα μιας και δεν είχε πολλές αξιόλογες φάσεις και για τις δύο ομάδες. Στο 5ο λεπτό, ο Σουάρεθ έσωσε το σουτ του Χοσελού και ένα λεπτό αργότερα ο Κουκουρέγια έδωσε πάσα στον Ερνάντες ο οποίος αστόχησε με πλασέ από κοντά. Στο 27′, ακυρώθηκε γκολ των φιλοξενούμενων για οφσάιντ και στο 34′ το σουτ του Κουκουρέγια πέρασε λίγο έξω από την εστία. Στην επανάληψη, το ματς ήταν ακόμα πιο «φτωχό» σε παραγωγή φάσεων με το τελικό 0-0 να μένει εύλογα ως το φινάλε. Η Χετάφε έφτασε τους τέσσερις βαθμούς έτσι στο πρωτάθλημα.

Εκτός ο φορ Ν' Ντιαγέ.

Bet Info - Χετάφε

Προέρχεται απο τέσσερα σερί NG.

Μπέτις

Σε ένα παιχνίδι με εναλλαγή στο σκορ, ανατροπή στην ανατροπή, πέναλτι, δοκάρια, κόκκινη και αρκετή χρήση του VAR η Μπέτις γνώρισε την εντός έδρας ήττα απο τη Ρεάλ Μαδρίτης. Η Ρεάλ άνοιξε το σκορ με τον Βαλβέρδε στο 14' αλλά οι γηπεδούχοι όμως έφεραν το ματς στα ίσια στο 35' με κεφαλιά του Μαντί και μετά από δύο λεπτά έφτασαν στην ολική ανατροπή με γκολ του Καρβάλιο με δυνατό σουτ. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η Ρεάλ ισοφάρισε με αυτογκόλ του Έμερσον. Στο 67' ο Έμερσον ανέτρεψε τον Γιόβιτς εκτός περιοχής και είδε την κόκκινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Η Ρεάλ πίεσε και στο 82' κέρδισε πέναλτι μετά από χέρι του Μπάτρα. Ο Σέρχιο Ράμος ανέλαβε την εκτέλεση του και ευστόχησε για την ανατροπή της Ρεάλ που έφτασε στο 3-2 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Ακολουθεί το εκτός με τη Βαλένθια, έχει συνεχόμενα δύσκολα ματς.

Τιμωρημένος ο Έμερσον, εκτός ο χαφ Καμαράσα και κίπερ Μαρτίν.