Βουλγαρία

Ισόπαλη με 0-0 αναδείχθηκε η Βουλγαρία στην έδρα του Μαυροβουνίου σε ένα ματς με πολλές φάσεις από τις δύο ομάδες χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να βρουν δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι έτσι και επίσημα έχασαν την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης, σε έναν όμιλο όπου από την αρχή φαινόταν «δύσβατος». Σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Μπαλάκοβ με ρεκόρ 5-11 και 3 βαθμούς.

Οι αναπληρωματικοί Τσόσεβ (μέσος) και Κόστοβ (μέσος) παραμένουν εκτός.

Αγγλία

Απογοητευτική ήταν η Αγγλία στην Τσεχία. Δέχθηκε την ανατροπή χάνοντας με 2-1 και έτσι πλέον μπλέκει σε «περιπέτειες» σχετικά με την πρώτη θέση του ομίλου. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν με τον εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κέιν με την ισοφάριση να έρχεται ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα. Στο δεύτερο μέρος Στέρλινγκ και Σάντσο έχασαν πολλές ευκαιρίες με τον Οντράσεκ να τους «τιμωρεί» στο 85ο λεπτό. Σταθερά στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Σάουθγκεϊτ με ρεκόρ 20-6 και 12 βαθμούς.

Τιμωρημένος ο βασικός Ρόουζ (μπακ), συνεχίζει εκτός ο σημαντικός Μάντισον (μέσος).