Βοσνία

Το πάλεψε πολύ στο Τορίνο ανοίγοντας το σκορ με τον Τζέκο στο 32' και πηγαίνοντας στην ανάπαυλα μπροστά στο σκορ, στην επανάληψη όμως η άμυνα της πιέστηκε αφόρητα από τους Ιταλούς και δεν κατάφερε να αποκομίσει ούτε ένα βαθμό χάνοντας με σκορ 2-1. Οι Βόσνιοι έχουν μόλις 4 βαθμούς σε ισάριθμες αγωνιστικές και θα πρέπει να υπερβάλουν εαυτούς στις υπoλειπόμενες αγωνιστικές για να μπορέσουν να φτάσουν τη δεύτερη - για την ώρα - Φινλανδία. Το σίγουρο είναι πως οφείλουν να σουλουπώσουν την ανασταλτική τους λειτουργία καθώς έχουν δεχτεί επτά τέρματα στις τέσσερις πρώτες αναμετρήσεις τους.

Ο ανέτοιμος Μπέγκοβιτς (Μ) δεν υπολογίζεται.

Λιχτενστάιν

Για μόλις 37 λεπτά άντεξε στη Βαντούζ στον αγώνα απέναντι στη Φινλανδία καθώς στο σημείο αυτό δέχτηκε το πρώτο γκολ από τους φιλοξενούμενους. Φυσικά για ακόμα ένα παιχνίδι δεν βρήκε απαντήσεις κι έτσι απόλυτα φυσιολογικά η Εθνική Λιχτενστάιν έφυγε με άδεια χέρια (0-2) από το γήπεδο περιοριζόμενη σε αποκλειστικά παθητικό ρόλο. Όπως ήταν άλλωστε αναμενόμενο, το ποδοσφαιρικό τμήμα από τη χώρα της κεντρικής Ευρώπης αποτελεί ''σάκο του μποξ'' στον ενδέκατο Όμιλο της UEFA έχοντας μόνο ήττες, δεκατέσσερα τέρματα παθητικό και κανένα στο ενεργητικό του.

Χωρίς ιδιαίτερες απουσίες θα παραταχτεί το Λιχτενστάιν.