ΝΠΣ Βόλος

Το ντεφορμάρισμα συνεχίζεται στον Βόλο και έγινε η πρώτη ομάδα, που χάνει φέτος από την Λαμία με σκορ 1-0. Δεν ήταν τόσο χειρότερος από την αντίπαλο του, αλλά δεν μετουσίωσε τις λιγοστές ευκαιρίες του σε γκολ και δέχθηκε το μοιραίο.... χτύπημα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης. Αυτή ήταν η πέμπτη σερί ήττα για την ομάδα του Φεράντο στο πρωτάθλημα και το θετικό της ξεκίνημα πήγε στράφι, αφού πλέον έχει υποχωρήσει αρκετές θέσεις στον πίνακα της βαθμολογίας. Πέρα ως πέρα καθοριστικό για όλους στον σύλλογο το σημερινό ματς με τον προτελευταίο Παναιτωλικό εντός έδρας.

Δεν αναφέρονται σημαντικά προβλήματα στο «στρατόπεδο» του Βόλου και ο προπονητής Φεράντο θα παρατάξει σήμερα την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Πιθανή ενδεκάδα Βόλου (4-2-3-1): Γκαραβέλης - Φεράρι, Τσίκα, Δημόπουλος, Ντεντάκης - Μαξ, Τσοκάνης - Ζοάο, Μουνίθ, Τόρες - Γέντρισεκ

Bet Info - ΝΠΣ Βόλος

Ο Βόλος είναι η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα χωρίς ισοπαλία ακόμη (3-0-6).

Παναιτωλικός

Ούτε την προηγούμενη αγωνιστική κατάφερε να χαμογελάσει ο Παναιτωλικός στο πρωτάθλημα, μένοντας στο 1-1 με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης σε όλα τα επίπεδα ήταν ο αμυντικός Μαρσιάλ, που έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ στο 17', αλλά ο ίδιο ποδοσφαιριστής έκανε πέναλτι προς το φινάλε του ημιχρόνου, που έφερε και την ισοφάριση. Μεγάλη η πίεση για τον Παναιτωλικό πλέον στα παιχνίδια, καθώς είναι η μοναδική ομάδα στο πρωτάθλημα χωρίς νίκη ακόμη (0-3-6). Αναμενόμενα παραμένει καθηλωμένος στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και αν ο Πανιώνιος δεν είχε μείον βαθμούς θα ήταν και τελευταίος.

Πάντα εκτός για τον Παναιτωλικό ο στόπερ Μαλής, ενώ δεν υπάρχει κάποια άλλη απουσία στα πλάνα του προπονητή Μάκη Χάβου.

Πιθανή ενδεκάδα Παναιτωλικού (4-2-3-1): Γιαννακόπουλος - Λουσέρο, Γιοβάνοβιτς, Μαρσιάλ, Σανιά - Σιέστεντ, Ταχάρ - Ντίαζ, Μιμίτο, Ντάλτσιο - Μόραρ