Βόλφσμπουργκ

Τηρουμένων των αναλογιών δεν της κακοέπεσε η ισοπαλία (1-1) που έφερε στη Γαλλία απέναντι στη Σεντ Ετιέν για τη δεύτερη αγωνιστική των Ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ αφού έχει τέσσερις βαθμούς και είναι φαβορί για την πρόκριση στους 32 του θεσμού. Είχε προηγηθεί η επικράτηση (0-1) στο Μάιντζ επί της ομώνυμης ομάδας χάρη ένα γκολ του Τισεράν πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά παιχνιδιού, με τους Λύκους να κάνουν καλή διαχείριση του σκορ μέχρι το φινάλε. Η Βόλφσμπουργκ έχει ένα σημαντικό αήττητο σερί εντός κι εκτός Γερμανίας, πρώτο της μέλημα είναι να μην χάνει όπως όλα δείχνουν από το στυλ παιχνιδιού.

Αμφίβολος ο Μεχμέντι (Ε).

Bet Info - Βόλφσμπουργκ

4 συνεχόμενα under στο πρωτάθλημα.

Ουνιόν Βερολίνου

Έπαιξε με έμφαση στην άμυνα κατά τη φιλοξενία της Άιντραχτ στο Βερολίνο προσπαθώντας να επαναλάβει την επιτυχία επί της Ντόρτμουντ, όμως από τη στιγμή που βρέθηκε στις αρχές της επανάληψης πίσω στο σκορ δε μπόρεσε να φέρει ιδιαίτερα εμπόδια στους ανώτερους Αετούς. Τρίτη συνεχόμενη ήττα (1-2) και ο προβληματισμός έχει κάνει για τα καλά την εμφάνιση του στην ανατολική πλευρά της γερμανικής πρωτεύουσας αφού η Ουνιόν αφετέρου δεν έχει το εύκολο γκολ, αφετέρου δεν έχει την αμυντική προσήλωση χάρη στην οποία κατάφερε να ανέβει για πρώτη φορά στην ιστορία της στη Μπουντεσλίγκα.

Πόλτερ (Ε), Γκόγκια (Μ) και Πρέμελ (Μ) θα λείψουν σήμερα.