Βόλφσμπουργκ

Σπουδαία η εμφάνιση της στη Μερσέντες Μπενζ Αρίνα, μπήκε αποφασισμένη για το τρίποντο και το κέρδισε με το σπαθί της πετυχαίνοντας τρία τέρματα ως το 65ο λεπτό (Γκέρχαρντ, Βέρχορστ, Σλάγκερ) και στις καθυστερήσεις η Στουτγάρδη μείωσε απλά στο τελικό 1-3. Στο +5 από την πέμπτη Ντόρτμουντ οι Λύκοι και εφόσον δεν ηττηθούν στο σημερινό ντέρμπυ θα έχουν αγκαλιάσει τη συμμετοχή τους στους Ομίλους του επόμενου Τσάμπιονς Λιγκ. Αυτό σημαίνει πως οι Λύκοι θα είναι μάλλον επιφυλακτικοί αρχικά τουλάχιστον στο ματς, μόλις μία ήττα φέτος στη Βολκσβάγκεν Αρίνα (9-4-1 με 8/14 over).

Πρακτικά πλήρης σήμερα η Βόλφσμπουργκ.

Bet Info - Βόλφσμπουργκ

3 συνεχόμενα γκολ/γκολ & over 3.5.

Ντόρτμουντ

Έπαιξε όσο χρειάστηκε στη μεσοβδόμαδη αποστολή της με την υπολογίσιμη Ουνιόν Βερολίνου στο Βεστφάλεν, με τον Μάρκο Ρόις να ανοίγει στο 27' το σκορ και τον Γκερέιρο να ολοκληρώνει την επιτυχία (2-0) με γκολ στο φινάλε. Τρίτο συνεχόμενο τρίποντο για τους Βεστφαλούς, οι οποίοι βρίσκονται σήμερα ενώπιον της μεγαλύτερης πρόκλησης στην προσπάθεια που κάνουν για να αναρριχηθούν στην πρώτη τετράδα καθώς απέχουν 4 βαθμούς από την Άιντραχτ και 5 από τη σημερινή τους οικοδέσποινα, ενώ απομένουν μόλις 4 στροφές. Λιγότερο πειστικές οι εμφανίσεις τους μακριά από το γήπεδό τους (7-2-6 με 11/15 over).