Βόλφσμπουργκ

Πήρε από νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων στη Γάνδη αλλά οπισθοχώρησε αδικαιολόγητα με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί σε 2-2 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι Λύκοι είναι μεν πρώτοι και αήττητοι στον Όμιλο τους στο Γιουρόπα Λιγκ, ωστόσο έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ''αγκαλιάσουν'' την πρόκριση στα νοκ άουτ. Εν τω μεταξύ, το σερί χωρίς ήττα συνεχίστηκε και στο πρωτάθλημα αφού στη Λειψία κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) απέναντι στην ομώνυμη ομάδα με γκολ του Βέρχορστ δέκα λεπτά πριν από το φινάλε. Με κύριο όπλο την άμυνα η Βόλφσμπουργκ βρίσκεται στην κορυφή της κατάταξης, 2-2-0 με 3/4 under το εντός έδρας ρεκόρ.

Αμφίβολοι οι Κάστεελς (Τ), Καμάτσο (Μ), Μεχμέντι (Ε).

Bet Info - Βόλφσμπουργκ

Και στα 6 τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα σημείωσε ακριβώς ένα γκολ.

Άουγκσμπουργκ

Το γκολ του σέντερ φορ Άλφρεντ Φινμπόνγκανσον στις καθυστερήσεις της χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) απέναντι στη Μπάγερν, σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς (γκολ του Ρίχτερ στο πρώτο λεπτό) αλλά σταδιακά έφτασε πιο κοντά στο να ηττηθεί καθαρά. Ανέλπιστο εν πολλοίς το αποτέλεσμα για τους Βαυαρούς που δεν θέλγουν με τις εμφανίσεις τους, ειδικά η άμυνα τους σταθερά εκτίθεται με κάθε πιθανό τρόπο αλλά η κατάσταση κάπως εξισορροπείται από το γεγονός πως η επίθεση της βρίσκει γκολ. Στα όρια της γραμμής του υποβιβασμού, μόλις ένας κερδισμένος βαθμός εκτός έδρας (0-1-3 με 3/4 over).