Βόλφσμπουργκ

Δύο φορές βρέθηκε πίσω στο σκορ στην Κολωνία το περασμένο Σάββατο, σε αμφότερες τις περιπτώσεις βρήκε τον τρόπο να αντιδράσει με τέρματα των Άρνολντ και Βέρχορστ αλλά δεν αξιοποίησε την υπεροχή της για να ανατρέψει πλήρως την κατάσταση περιοριζόμενη στο βαθμό της ισοπαλίας (2-2). Οι Λύκοι εξακολουθούν να είναι αήττητοι (οι μόνο μαζί με τη Λεβερκούζεν) με ρεκόρ 4-6-0, βρίσκονται στην πέμπτη θέση της κατάταξης και αν μη τι άλλο είναι εξαιρετικά δυσκολοκατάβλητη ομάδα για οποιονδήποτε. Μία από τα ίδια και ο απολογισμός των πρασίνων στο γήπεδό τους (3-2-0 με 3/5 over) μέχρι σήμερα.

Οι μέσοι Στέφεν και Μεχμέντι δεν είναι διαθέσιμοι απόψε.

Άιντραχτ Φρ.

Μπήκε δυνατά στο εντός έδρας ντέρμπυ με τη Μπορούσια Ντόρτμουντ προκαλώντας αιφνιδιασμό με το γκολ του Καμάντα στο 9ο λεπτό, από εκεί και πέρα ήταν καταφανής η τακτική της να κρατήσει το 1-0 με φουλ άμυνα. Δεν τα κατάφερε ωστόσο δεχόμενη την ισοφάριση στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, τουλάχιστον δε δέχτηκε δεύτερο γκολ και αποκόμισε το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) σε ένα διόλου άσχημο αποτέλεσμα. Οι Αετοί συμπλήρωσαν πέντε συνεχόμενες ισοπαλίες κι έξι αγωνιστικές χωρίς τρίποντο μένοντας στα μέσα περίπου του βαθμολογικού πίνακα, 1-3-1 με 4/5 over oι επιδόσεις τους μακριά από τη Φρανκφούρτη.

Βίλεμς (Α) και Άκε (Ε) δεν είναι διαθέσιμοι.