Βόλφσμπεργκερ

Το εντός συνόρων νικηφόρο σερί διακόπηκε άδοξα για τη Βολφσμπέργκερ, καθώς υποχρεώθηκε σε ισοπαλία (2-2) εντός έδρας απέναντι στη νεοφώτιστη Τίρολ. Δύο φορές προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι αλλά ισάριθμες ισοφαρίστηκαν, ως το τέλος δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα ξανά στα αντίπαλα δίχτυα. Μετά το αποτέλεσμα αυτό υποχώρησαν στην τρίτη θέση της αυστριακής Μπουντεσλίγκα, ακολουθεί την ερχόμενη Κυριακή η αναμέτρηση με την Πόλτεν. Δεν υπάρχει αμφιβολία πως η ομάδα από την Αυστρία πραγματοποίησε μία από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις της πρώτης αγωνιστικής των Ομίλων του Γιουρόπα διασύροντας τη Μπορούσα Γκλάντμπαχ μέσα στο ''σπίτι'' της με σκορ 0-4 κι έτσι έβαλε εμφατικά υποψηφιότητα για πρόκριση στην επόμενη φάση.

Πρακτικά πλήρεις οι Αυστριακοί.

Bet Info - Βόλφσμπεργκερ

Στις 8 από τις 9 πιο πρόσφατες αγωνιστικές τους υποχρεώσεις σκόραραν τουλάχιστον δύο φορές.

Ρόμα

Χάρη σε ένα τέρμα του Τζέκο στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης έφυγε νικήτρια από το Λέτσε, σε ένα παιχνίδι που συνάντησε αρκετές δυσκολίες, ενώ ευτυχώς για αυτήν δεν είχε συνέπειες το χαμένο πέναλτυ του Κολάροβ πέντε λεπτά πριν από το φινάλε. Επιστροφή λοιπόν στα τρίποντα μετά την ήττα από την Αταλάντα για τους τζιαλορόσι που ανέβηκαν στην έκτη θέση της Serie A, ασφαλώς και θέλουν να βρεθούν ακόμα ψηλότερα και την Κυριακή πρόκειται να υποδεχτούν τη φορμαρισμένη Κάλιαρι. Όσο αφορά την πρώτη αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ, οι Ρωμαίοι δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στην τουρκική Μπασακσεχίρ, την οποία εξουδετέρωσαν με 4-0.

Τζαπακόστα (Α), Μικιταριάν (Μ), Πελεγκρίνι (Μ), Περότι (Ε).