Βιζέλα

Δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία πήρε η Βιζέλα, εκτός έδρας απέναντι στην Ζιλ Βιθέντε με 2-2. Παρότι προηγήθηκε δις στην αναμέτρηση με τον Παόυλο στο 24ο και 73ο λεπτό, δέχθηκε ισάριθμες φορές την ισοφάριση δίχως καμία ομάδα να μπορεί να ξεχωρίσει στον αγωνιστικό χώρο. Η ομάδα του Πατσέκο μάλιστα στάθηκε άτυχη καθώς της ακυρώθηκε γκολ στο 84ο λεπτό για ένα εκατοστό.

Αμφίβολος ο σημαντικός Κασιάνο (επιθετικός).

Πάκος Φερέιρα

Λευκή ισοπαλία κατάφερε να πάρει η Πάκος Φερέιρα, εντός έδρας απέναντι στη Μπράγκα.  Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κλείσουν σωστά όλους τους χώρους απέναντι σε έναν ποιοτικό αντίπαλο ενώ έχασαν και φάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία δίχως να καταφέρουν να σκοράρουν κάποιο τέρμα. Θα μπορούσαμε να πάρουμε το τρίποντο δήλωσε ο Σιμάο που έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του.

Εκτός οι μακροχρόνιοι απόντες Τζόρντι (τερματοφύλακας), Ντιαμπί (μέσος) και Βιγκάριο (αμυντικός).