Βιγιαρεάλ

Mετά απο τρείς σερί νίκες, η Βιγιαρεάλ μπορεί να μην έχασε όμως διεύρυνε το αήττητο της σερί παραχορώντας ισοπαλία στη Σεβίλλη (2-2). Στο Θεράμικα σε μια σπουδαία  αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 31ης αγωνιστικής μπήκαν τέσσερα γκολ αλλά δεν υπήρξε νικητής. Η Βιγιαρεάλ μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο κι άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Πάκο Αλκάθερ, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν την απάντηση στο 39 λεπτό . Οι γηπεδούχοι πήγαν στ' αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα. Η κεφαλιά του Πάου Τόρες από εκτέλεση κόρνερ του Σάντι Καθόρλα έκανε το 2-1 στο τέταρτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου. Οι Ανδαλουσιάνοι έφυγαν με το βαθμό με εξαιρετικό σουτ με το αριστερό από τον Ελ Χαντάντι στο 63ο λεπτό. Ο βαθμός φέρνει τη Βιγιαρεάλ αρκετά κοντά με ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Ο αμυντικός Τρινγκέρος και ο χαφ Μορένο είναι τιμωρημένοι. Γνωστά τα υπόλοιπα.

Bet Info - Βιγιαρεάλ

3/4 under 2.5 προσφάτως.

Βαλένθια

Απρόσμενη ήττα με σκορ 1-0 στο «Ιπουρούα» από την Εϊμπάρ γνώρισε η Βαλένθια, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Primera Division και πλέον βρίσκεται στο -7 από την τέταρτη προνομιούχο θέση που οδηγεί στο Champions League. Παράλληλα, έχασε την ευκαιρία να προσπεράσει τις Σοσιεδάδ και Βιγιαρεάλ, παραμένοντας στην 8η θέση. Η Βαλένθια πήρε από την αρχή τα ηνία, αλλά αυτή που προηγήθηκε ήταν η Εϊμπάρ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πέδρο Λεόν στο 20’, ο Κοντόγκμπια με αυτοκόλ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σίλεσεν, κάνοντας το 1-0. Οι «νυχτερίδες» είχαν μια ανούσια κατοχή μπάλας και δεν μπόρεσαν να απειλήσουν μέχρι το τέλος.