Βιγιαρεάλ

Κάντιθ και Βιγιαρεάλ μοιράστηκαν από έναν βαθμό μετά το 0-0 της 7ης αγωνιστικής στη La Liga. Το «κίτρινο υποβρύχιο» παρέμεινε στη δεύτερη θέση με 12 βαθμούς και στο -5 από τη κορυφή έχοντας εντούτοις και ματς λιγότερο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τη συντριπτική κατοχή (20%-80%) αλλά δεν κατάφεραν να γίνουν απειλητικοί σε κανένα σημείο του αγώνα. Την Πέμπτη σε «ουδέτερο» έδαφος επικράτησε με 3-1 της Καραμπάκ για το Γιουρόπα και έφτασε τους 6 βαθμούς.

Εκτός  ο μέσος Παρέχο και ο εξτρέμ Μορένο.

Bet Info - Βιγιαρεάλ

3/4 over 2.5 πρόσφατα.

Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Βαγιαδολίδ και Αλαβές κοντραρίστηκαν στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της La Liga, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται στις θέσεις του υποβιβασμού πριν την πρώτη σέντρα. Από την αρχή του ματς, η Αλαβές έδειξε ότι θέλει περισσότερο τη νίκη και προσπάθησε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Όλα κυλούσαν ομαλά, μέχρι το 21ο λεπτό, όταν ο Νάτσο Μαρτίνεζ, όχι απλά έκανε πέναλτι αλλά αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τους γηπεδούχους με 10 παίκτες. Οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν αλλά στην επανάληψη η Βαγιαδολίδ όσο κι αν ήθελε δεν μπορούσε να κρατήσει τον αντίπαλο που σκόραρε δίς. Για την Βαγιαλοδίδ, τα πράγματα δεν έχουν ξεκινήσει όπως θα ήθελε, καθώς βρίσκεται στην τελευταία θέση του πίνακα με μόλις τρεις πόντους και χωρίς νίκη.

Θα λείψει λόγω τιμωρίας ο βασικός αμυντικός Νάτσο.