Βιγιαρεάλ

Το 0-0 με την Ουέσκα πιστοποιεί το γεγονός πως δυσκολεύεται για το βήμα παραπάνω μέχρι στιγμής, καθώς έμεινε έξω απο την τετράδα μέχρι ώρας, αλλά και στερείται λύσεων αφού δημιουργικά πήρε κάτω απο τη βάση μιας και έβγαλε μόλις 2-3 φάσεις για γκολ απέναντι σε έναν σαφέστατα κατώτερο ποιοτικά αντίπαλο. Μεσοβδόμαδα για το κύπελλο το «Υποβρύχιο» αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Χιρόνα για να επικρατήσει με 1-0 με γκολ από το 19’ και να πάρει την πρόκριση.

Εκτός οι Γκασπάρ, Κόστα και Φόιτ, ο μέσος Ιμπόρα, ο εξτρέμ Τσουκουέζε και ο φορ Μορένο.

Bet Info - Βιγιαρεάλ

4/5 NG πρόσφατα για τη Βιγιαρεάλ.

Ρεάλ Σοσιεδάδ

Ισόπαλο χωρίς κάποιον κερδισμένο, τελείωσε το παιχνίδι ανάμεσα στη Σοσιεδάδ και την Μπέτις στη χώρα των Βάσκων, με τις δύο ομάδες να χάνουν σημαντικό έδαφος στο κυνήγι της Ευρώπης. Για την ακρίβεια, η μεγάλη χαμένη του ματς ήταν η Σοσιεδάδ, η οποία ξεκίνησε το παιχνίδι καλύτερα και απείλησε δύο φορές σε διάστημα πέντε λεπτών με τον Ογιαρθάμπαλ. Όσο περνούσε η ώρα, τόσο πιο καλή ήταν η εικόνα των γηπεδούχων, οι οποίοι δεν μπόρεσαν ωστόσο να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο 45λεπτο. Στην επανάληψη,  οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 με τέρματα στο 48’ και στο 57’ έχοντας ευκαιρίες και για περισσότερα τέρματα, αλλά σε δύο φάσεις στο τέλος κατάφερε να... ισοφαριστεί.