Βιγιαρεάλ

Με γκολ του Μορένο στο 11ο λεπτό η Βιγιαρεάλ έφυγε νικήτρια από τη Γρανάδα και πραγματοποίησε ένα μεγάλο άλμα για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Το «κίτρινο υποβρύχιο» πήρε αυτό που ήθελε στην Ανδαλουσία και πλέον καλοβλέπει την προοπτική που ανοίγεται μπροστά. Δύο ντέρμπι μπροστά της καθώς μετά τη Σεβίλλη έχει και ματς - φωτιά εξάποντο με τη Βαλένθια. Στα θετικά οτι δεν έχει δεχτεί γκολ μετά την επανέναρξη.

Εκτός ο αμυντικός Φούνες Μόρι και ο χαφ Γκέρα.

Bet Info - Βιγιαρεάλ

4/5 no goal προσφάτως.

Σεβίλλη

Η Σεβίλλη την Παρασκευή υποδέχτηκε την Μπαρτσελόνα, στάθηκε αξιοπρεπώς παίρνοντας την ισοπαλία με 0-0. Η Σεβίλλη, η οποία παλεύει για την έξοδο της στο Champions League, ανέβασε σταδιακά την απόδοσή της. Είχε, μάλιστα, την καλύτερη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο με σουτ του Κουντέ αλλά και φάσεις στην επανάληψη για το γκολ απέναντι σε μια εγκλωβισμένη Μπάρτσα εντούτοις τίποτα δεν άλλαξε το τελικό σκορ.