Βιγιαρεάλ

Νέα απώλεια βαθμών για τη Βιγιαρεάλ που ενώ προηγήθηκε εκτός με την Έλτσε με 0-2 Η Βιγιαρεάλ προηγήθηκε στο 16′ με τον Αλκάθερ να δίνει για τον Μορένο που με πλασέ έκανε το 1-0 στο 16′. Στο 35′ και πάλι ο Μορένο με εξαιρετικό πλασέ έκανε και το 2-0 για την ομάδα του που φάνηκε να «αγκαλιάζει» τη νίκη. Η Έλτσε μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και στο 49ο λεπτό ο Καρίγιο με κεφαλιά έκανε το 1-2. Στο 64′ ο Μπογέ ισοφάρισε σε 2-2 με πλασέ σε κενό τέρμα.

Αμφίβολοι ο εξτρέμ Τσουκουεζέ και ο αμυντικός Τόρες.

Bet Info - Βιγιαρεάλ

4/5 under 2.5 πρόσφατα.

Μπέτις

Την ευκαιρία να πάρει κάτι θετικό στο εντός με την Μπαρτσελόνα απώλεσε η Μπέτις που ηττήθηκε εν τέλει με 2-3. Η Μπέτις, απογοητευμένη μετά τον αποκλεισμό στα πέναλτι από την Αθλέτικ Μπιλμπάο στο Κύπελλο, ήταν πιο δραστήρια στο πρώτο ημίχρονο και, μάλιστα, προηγήθηκε στο σκορ με τον Μπόρχα Ιγλέσιας, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αστεία άμυνα των Μπλαουγκράνα για να μετατρέψει σε γκολ την σέντρα του Έμερσον, τα δικαιώματα του οποίου μοιράζονται Μπέτις και... Μπαρτσελόνα (38'). Ο Πέδρι μπήκε μετά την ανάπαυλα, αλλά η πραγματική διαφορά έγινε όταν μπήκε ο Μέσι, ο οποίος δύο λεπτά μετά την είσοδό του, ισοφάρισε με σουτ – σπεσιαλιτέ, δίνοντας άλλο... αέρα στο ματς. Στο 68', μάλιστα, οι Καταλανοί ανέτρεψαν το σκορ, η  ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνιδεν πτοήθηκε από το αυτογκόλ και ο Ρουίθ ρέφαρε σχεδόν αμέσως (75'), εκμεταλλευόμενος και αυτός την αδράνεια των Μπλαουγκράνα στα μετόπισθεν.

Εκτός ξανά ο στόπες Μπαρτρά και ο χαφ Καμαράσα.