Βιγιαρεάλ

Η Βιγιαρεάλ προηγήθηκε νωρίς στην έδρα της Αθλέτικ Μπιλμπάο, οι Βάσκοι ισοφάρισαν λίγο πριν την ανάπαυλα και το 1-1, έμεινε ως το τέλος. Οι φιλοξενούμενοι, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 16ο λεπτό, με τον Ζεράρ Μορένο, αλλά για έκτο συνεχόμενο παιχνίδι τους στο πρωτάθλημα, δεν κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη. Στο 44’, η Αθλέτικ, ισοφάρισε με γκολ του Μπερενγκέρ και στο δεύτερο ημίχρονο, το 1-1 δεν άλλαξε, παρά τις όποιες ευκαιρίες δημιουργήθηκαν. Αυτή, ήταν η πέμπτη ισοπαλία της Βιγιαρεάλ, στις έξι τελευταίες αγωνιστικές της La Liga, με το «Κίτρινο Υποβρύχιο» να πηγαίνει στους 37 βαθμούς και την έκτη θέση.

Εκτός ο αμυντικός Γκασπάρ και ο χαφ Κοκλέν.

Bet Info - Βιγιαρεάλ

4/5 G/G πρόσφατα για τη Βιγιαρεάλ.

Ατλέτικο Μαδριτης

Μόλις μια νίκη είχε πανηγυρίσει στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές, με αποτέλεσμα να έχει κάνει την υπόθεση τίτλου... ντέρμπι. Πιο πρόσφατη η σοκαριστική ήττα απο τη Λεβάντε με 2-0. Η Ατλέτικο Μαδρίτης τώρα θα δείξει από τι υλικό είναι φτιαγμένη και αν αντέχει να πάει ως το τέλος και να πάρει το πρωτάθλημα. Εδώ και περίπου ένα μήνα αγκομαχάει, όμως σχεδόν πάντα έβρισκε τρόπο να ξεγλιστράει. Αυτή τη φορά όμως, η γκέλα ήρθε. Οι λεβαντίνοι βρήκαν δίκαιο προβάδισμα με το 11ο φετινό γκολ του Χοσέ Μοράλες, ενώ τέλειωσαν το ματς στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ ο Όμπλακ είχε κατέβει στην αντίπαλη περιοχή μπας και βρει το γκολ της ισοφάρισης.