Βιγιαρεάλ

Οι μπλαουγκράνα δεν συνάντησαν αντίσταση από το κίτρινο υποβρύχιο και καθάρισαν τη νίκη (4-0) από το πρώτο ημίχρονο. Πρωταγωνιστής ο  Φάτι που μέσα σε τέσσερα λεπτά άνοιξε το σκορ και διεύρυνε το προβάδισμα σε 2-0. ενώ τη σκυτάλη πήρε ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος έκανε το 3-0 ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το αυτογκόλ του Πάου Τόρες. Οι Καταλανοί κατέβασαν ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ακόμη κι έτσι οι παίκτες του Ουνάι Έμερι δεν βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα. Ούτε ο Μορένο, ούτε ο Κούμπο που πέρασε ως αλλαγή, ούτε οι Εστουπινιάν και Μάριο Γκασπάρ μπόρεσαν να νικήσουν τον Νέτο. Πρώτη φετινή ήττα για το «Κίτρινο Υποβρύχιο» που έδειξε ξανά πως μεσοαμυντικά έχει κενά.

Eκτός ο αμυντικός Μορένο και ο μέσος Πένια.

Bet Info - Βιγιαρεάλ

3/4 over 2.5 πρόσφατα.

Αλαβές

Σε ένα παιχνίδι που θα ξεχαστεί γρήγορα χωρίς πολλές αξιόλογες φάσεις και για τις δύο ομάδες, η Αλαβές έμεινε στο ισόπαλο χωρίς σκορ αποτέλεσμα απέναντι στη Χετάφε. Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι κυλούσε σε πολύ χαμηλούς ρυθμούς. Ο Κουκουρέγια έχασε μια ευκαιρία να σκοράρει στο 53′, ενώ στο 77′ ο Ντέιβερσον δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενούμωνων. Η Αλαβές πήρε έτσι τον πρώτο της βαθμό δείχνοντας πάντως κάποια πολύ θετικά αμυντικά στοιχεία.