Ελλάς Βερόνα

Πήρε με το σπαθί της ένα σπουδαίο τρίποντο (0-2) μέσα στη Φεράρα επί της ΣΠΑΛ αγωνιζόμενη με πάθος, σχέδιο αλλά και παίκτη παραπάνω για 50 αγωνιστικά λεπτά κι έχοντας σαν σκόρερ τους Πατσίνι και Στεπίνσκι που πέτυχαν από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Επιστροφή στις νίκες μετά από τρεις άνυδρες αγωνιστικές για τους νεοφώτιστους που προσέγγισαν εκ νέου τη μέση του βαθμολογικού πίνακα, αναμφίβολα οι 8 βαθμοί απόστασης από τη ζώνη του υποβιβασμού τους δίνουν αυτοπεποίθεση. 4-2-3 με 6/9 under φέτος στο Βενέτο.

Εκτός οι Εμπερέρ (Α), Σαλσέδο (Ε).

Τζένοα

Η εποχή Νταβίντε Νικόλα στον πάγκο των γκριφόνι ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο καθώς επικράτησαν με σκορ 2-1 της Σασσουόλο στο Μαράσι με τέρματα των Κρισίτο και Πάντεβ, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται δίκαια για τις διαιτητικές αποφάσεις σε αμφότερα τα γκολ των γηπεδούχων. Βέβαια, η Τζένοα εξακολουθεί να βρίσκεται κάτω από την επικίνδυνη ζώνη και γενικά φαίνεται πως δύσκολα θα γλιτώσει το άγχος σχετικά με την παραμονή στη μεγάλη κατηγορία ως το τέλος της σαιζόν. Αξίζει να αναφερθεί πως είναι η μοναδική ομάδα χωρίς εκτός έδρας τρίποντο στο καμπιονάτο (0-4-5 με 7/9 over).