Ελλάς Βερόνα

Δε χαρίστηκε στη Σπέτσια καθώς έπαιξε στα ίσα το παιχνίδι, άνοιξε το σκορ με τον Σαλσέντο στην πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου αλλά ισοφαρίστηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο στο τελικό 1-1. Αυτός ήταν ο πρώτος κερδισμένος βαθμός μετά από τέσσερις ήττες για τους τζιαλομπλού, οι οποίοι έχουν ξεμείνει εδώ και καιρό από στόχους. Το ενδιαφέρον άλλων ομάδων για τον προπονητή Τζούριτς φαίνεται πως έχει υποχωρήσει το τελευταίο διάστημα οπότε φαντάζει πιθανότερη η παραμονή του και την επόμενη σαιζόν, 6-4-7 με 9/17 under το φετινό ρεκόρ στο Αντρέα Μπεντεγκόντι.

Τιμωρημένος ο Ταμέζε (Μ), τραυματίας ο Βελόζο (Μ).

Τορίνο

Τηρουμένων των αναλογιών δεν έθελξε με την εικόνα της στο εντός έδρας παιχνίδι με την καταδικασμένη Πάρμα, ένα γκολ του Βοιβόντα με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού ωστόσο ήταν αρκετό για να έρθει μία υπερπολύτιμη νίκη (1-0). Οι γκρανάτα υπερέχουν κατά τρεις βαθμούς της 18ης Μπενεβέντο, έχουν και ματς λιγότερο και σε κάθε περίπτωση αισθάνονται μεγαλύτερη ασφάλεια αναφορικά με την παραμονή τους στη μεγάλη κατηγορία χωρίς όμως να έχει τελειώσει ακόμα τίποτα. 4-5-7 με 9/16 over ο απολογισμός τους μακριά από το Πεδεμόντιο.