Ελλάς Βερόνα

Έρχεται από ένα ''τρελό παιχνίδι'' στο Σασσουόλο κόντρα στην ομώνυμη ομάδα το οποίο έληξε με σκορ 3-3 κι ενώ στο ημίχρονο δεν είχε σημειωθεί ούτε ένα γκολ! Οι Βερονέζοι δεν έμειναν ικανοποιημένοι με τον ένα βαθμό που απέσπασαν καθώς ήταν εκείνοι που προηγήθηκαν με 0-1 και 1-3 αλλά ισοφαρίστηκαν στο τελικό σκορ στο 96ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι εντυπώσεις για τους τζιαλομπλού είναι σταθερά καλές καθώς εμφανίζουν συνέπεια σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς κι έχουν πρακτικά εξασφαλίσει προ πολλού το στόχο της παραμονής στη μεγάλη κατηγορία φιλοδοξώντας να πάψουν να είναι ''ασανσέρ'' ανάμεσα σε Serie A και Serie B. 7-3-4 με 7 under-7 over το φετινό ρεκόρ στο στάδιο Αντρέας Μπεντεγκόντι.

Τιμωρημένος ο στόπερ Κούμπουλα, τραυματίας ο φορ Σαλσέντο.

Bet Info - Ελλάς Βερόνα

4 γκολ/γκολ & over στις 6 τελευταίες αγωνιστικές.

Πάρμα

Πολύ καλή εμφάνιση στον εντός έδρας αγώνα κόντρα στην Ίντερ αλλά άδικη ήττα (1-2) με δύο γκολ που δέχτηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο κι ενώ είχε προηγηθεί στο 15' με τον Ζερβινιό. Εν τω μεταξύ, η Πάρμα έχει δικαιολογημένα παράπονα από τον μη καταλογισμό πέναλτυ υπέρ της στο πρώτο μέρος και ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κούτσκα. Σταθερά στα ψηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα το συγκρότημα του Ντ' Αβερσά που μπορεί να διεκδικήσει με αξιώσεις την έξοδο στην Ευρώπη, καλή και φέτος η εικόνα μακριά από το Ένιο Ταρντίνι (5-5-4 με 8/14 over).

Tιμωρημένος ο Κούτσκα (Μ), τραυματίας ο Ινγκλέζε (Ε).