Ελλάς Βερόνα

Πειστικότατη η εμφάνιση της στο Τορίνο κόντρα στην ομώνυμη ομάδα, άξιζε τη νίκη αλλά τελικά περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι τζιαλομπλού αξιοποίησαν μόλις ένα πέναλτυ του Μπορίνι από τις ουκ ολίγες ευκαιρίες που δημιούργησαν και αυτό ήταν το στοιχείο που έκρινε την αναμέτρηση, παρέμειναν πάντως στην ένατη θέση του βαθμολογικού πίνακα που αποτελεί εξαιρετικό πλασάρισμα με βάση το ρόστερ και τις δυνατότητες των Βερονέζων. Χωρίς κάποιο ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, πολύ καλή η συγκομιδή τους φέτος στο Αντρέας Μπεντεγκόντι (8-5-4 με 9/17 over).

Koυμπούλα (Α), Νταβίντοβιτς (Α), Πατσίνι (Ε) δεν είναι διαθέσιμοι.

Bet Info - Ελλάς Βερόνα

5 συνεχόμενα γκολ/γκολ.

Λάτσιο

Το παιχνίδι με την Κάλιαρι στο Ολίμπικο ήταν απαιτητικό και εμφάνισε ακόμα μεγαλύτερες δυσκολίες όταν η Λάτσιο βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, οι πρωτευουσιάνοι στην επανάληψη ανέβασαν τους ρυθμούς και ανέτρεψαν τη σε βάρος τους κατάσταση με τέρματα των Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς και Ιμόμπιλε φτάνοντας στο τρίποντο (2-1). Το συγκρότημα του Ιντσάγκι εξασφάλισε την συμμετοχή του στους Ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ και στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές έχει ως στόχο να ανακηρυχθεί ο Τσίρο Ιμόμπιλε πρώτος σκόρερ. 9-3-5 με 13/17 over ο απολογισμός μακριά από την Αιώνια Πόλη.

Τιμωρημένος ο Λατσάρι (Μ), τραυματίες οι Ράντου (Α), Λουκάκου (Α).