Ελλάς Βερόνα

Υπήρξε κατώτερη της Τορίνο στην εκτός έδρας αποστολή της μεσοβδόμαδα, παρά ταύτα ήταν εκείνη που προηγήθηκε με τον Ντιμάρκο στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου αλλά σε μία άτυχη για αυτήν φάση ισοφαρίστηκε σε 1-1, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό. Οι τζιαλομπλού παραμένουν σταθεροί και δυσκολοκατάβλητοι, δέχονται με δυσκολία γκολ ενώ και η επιθετική τους γραμμή είναι εξαιρετικά αποτελεσματική μέχρι στιγμής. Στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα η Ελλάς, η οποία έχει μοιρασμένες επιδόσεις φέτος στο στάδιο Αντρέα Μπεντεγκόντι (3-2-3 με 4 under-4 over).

Bελόζο (Μ) και Φαβίλι (Ε) θα απουσιάσουν.

Κροτόνε

Μπήκε πολύ φοβισμένη στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Ρόμα, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3 γκολ διαφορά πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο και υποχρεώθηκε σε ήττα (1-3) παρά το καλό της δεύτερο ημίχρονο που έφερε κι ένα γκολ του Γκολέμιτς. Οι Pitagorici βρίσκονται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, το παλεύουν πάντως και προσπαθούν να παίξουν ορθολογικό ποδόσφαιρο που θα τους φέρει τους βαθμούς που τόσο πολύ χρειάζονται. Προκειμένου να ελπίζει ρεαλιστικά πάντως η Κροτόνε θα πρέπει να βελτιώσει σημαντικά τόσο τις επιδόσεις της στην άμυνα όσο και στα εκτός έδρας παιχνίδια (0-2-6 με 5/8 over).

Oι μέσοι Μπενάλι και Τσιγκαρίνι δεν υπολογίζονται σήμερα.