Ελλάς Βερόνα

Άριστη η τακτική της προσέγγιση στο Μπέργκαμο, πρώτα αμύνθηκε αποτελεσματικά και στο δεύτερο ημίχρονο εκμεταλλεύτηκε την κόπωση της Αταλάντα και με καλές αντεπιθέσεις έφτασε σε μία μεγάλη νίκη (0-2). Οι τζιαλομπλού συνεχίζουν και φέτος στους περσινούς τους ρυθμούς, φαίνεται απίθανο το σενάριο να μπλέξουν σε μπελάδες σχετικά με την παραμονή τους στη μεγάλη κατηγορία κι έτσι η χρονιά προδιαγράφεται ήδη επιτυχημένη. Η Ελλάς σκοράρει με σχετική δυσκολία αλλά στηρίζεται στην ανασταλτική της λειτουργία για να παίρνει θετικά αποτελέσματα, 3-1-1 με 3/5 under το φετινό ρεκόρ στο Αντρέας Μπεντεγκόντι.

Γκίντερ (Α), Κάλινιτς (Ε), Λάζοβιτς (Μ) δεν υπολογίζονται σήμερα.

Bet Info - Ελλάς Βερόνα

Έχει δεχτεί μόλις 7 τέρματα, καμία ομάδα του καμπιονάτο δεν έχει καλύτερη επίδοση.

Κάλιαρι

Μέσα σε ένα εξάλεπτο (62'-68') ευτύχησε να σκοράρει δύο φορές με τους Ζοάο Πέδρο και Παβολέτι ανατρέποντας τη σε βάρος της κατάσταση από το γκολ που είχε δεχτεί στο 30', ωστόσο ένα φτηνό πέναλτυ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού οδήγησε εν τέλει στην ισοπαλία (2-2) κόντρα στη σκληροτράχηλη Σπέτσια. Δεν είναι λίγες οι φορές που οι νησιώτες παίρνουν λιγότερα από ό,τι αξίζουν εντός αγωνιστικού χώρου, θα χρειαστούν περισσότερη σταθερότητα στις εμφανίσεις τους εάν θέλουν να χτυπήσουν την πόρτα της Ευρώπης. Όχι και τόσο καλές οι επιδόσεις τους μακριά από τη Σαρδηνία (1-1-3 με 3/5 over).

Λυκογιάννης (Α), Γοδίν (Α), Νάντες (Μ) και Σιμεόνε (Ε) δεν παίζουν σήμερα.