Βέρντερ Βρέμης

Η εντός έδρας κακοδαιμονία (0-1-8) έκανε ξανά την εμφάνιση της στο μεσοβδόμαδο εξ αναβολής παιχνίδι με την Άιντραχτ, όπου η Βέρντερ ηττήθηκε με σκορ 0-3. Το πρώτο ημίχρονο είχε ελάχιστες συγκινήσεις και κύλησε χωρίς γκολ, στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι επιτέθηκαν με υπομονή και επινοητικότητα υποχρεώνοντας τους πράσινους σε επιστροφή στις ήττες μετά από το μικρό θετικό τους σερί (2-1-0). Μετά τα χτεσινά αποτελέσματα η Βέρντερ έμεινε στο -3 από τη 16η Φορτούνα και στο -6 από τη 15η Μάιντζ, γεγονός που καθιστά το σημερινό παιχνίδι ως έναν πραγματικό τελικό στη μάχη για την παραμονή.

Σαχίν (Μ) και Πισάρο (Ε) θα λείψουν.

Bet Info - Βέρντερ Βρέμης

4 συνεχόμενα no goal.

Βόλφσμπουργκ

H Bόλφσμπουργκ επίσης έρχεται από ήττα (1-2) από την ίδια ομάδα, την Άιντραχτ Φρανκφούρτης καθώς σε αντίθεση με τη φιλοξενούμενη δε μπόρεσε να μετουσιώσει σε γκολ τις αρκετές φάσεις που δημιούργησε στο παιχνίδι πλην αυτής του 58ου λεπτού με τον Μπεμπού. Οι Λύκοι φλερτάρουν με την πολύτιμη έκτη θέση σταθερά, ωστόσο περιμένουν να δουν και την εξέλιξη του Κυπέλλου που πιθανόν να ανοίξει και την έβδομη θέση όσο αφορά τα ευρωπαϊκά εισιτήρια. Μοιρασμένη πάντως η εικόνα των Λύκων μετά την επανέναρξη του πρωταθλήματος, αξίζει να σημειωθεί πως (και) φέτος αποδίδουν καλύτερα μακριά από την έδρα τους.

Τιμωρημένος ο Στέφεν (Μ), τραυματίας ο Ρουσιγιόν (Α).