Βέρντερ Βρέμης

Επιτέλους νίκη! Μετά από πολύ καιρό οι πράσινοι κατάφεραν να ρολάρουν επιθετικά και να παράξουν περισσότερες φάσεις και γκολ σε σχέση με αυτά που δέχτηκαν, με αποτέλεσμα να πάρουν μία σπαθάτη επικράτηση (2-3) μέσα στο Βόλφσμπουργκ. Ανακουφισμένος και ο προπονητής Κόφελντ με το αποτέλεσμα αλλά πρέπει να ακολουθήσει ανάλογο σερί καθώς η Βέρντερ εάν δε νικούσε, θα βρισκόταν σήμερα κάτω από την διακεκαυμένη αντίπαλο. Ιδανικός αντίπαλος η ουραγός Πάντερμπορν για να επιτευχθεί ένα δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο, μόλις όμως μία νίκη φέτος στη Βρέμη (1-3-2 με 5/6 over).

Εκτός οι στόπερ Μοισάντερ και Τοπράκ.

Bet Info - Βέρντερ Βρέμης

12 γκολ/γκολ σε 13 παιχνίδια μετράει η Βέρντερ.

Πάντερμπορν

Απογοητευτικό το πρώτο ημίχρονο φιλοξενώντας την ισχυρή Λειψία καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-3, στην επανάληψη όμως βελτιώθηκε θεαματικά πετυχαίνοντας δύο τέρματα αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή ηττώμενη με σκορ 2-3. Δεν είναι η πρώτη φορά που οι νεοφώτιστοι παίρνουν τα εύσημα αλλά όχι και την ουσία, ολοένα και στενεύουν τα περιθώρια αφού βρίσκονται καθηλωμένοι στον πάτο της κατάταξης με μόλις 5 βαθμούς σε 13 αγωνιστικές. Εν τω μεταξύ, οι μπλε έχουν μόλις δύο κερδισμένους βαθμούς σε έξι εξόδους (0-2-4 με 5/6 over).