Βέρντερ Βρέμης

'Ολα κυλούσαν ιδανικά για 45 λεπτά στο Μόναχο καθώς η Βέρντερ κρατούσε με σχετική άνεση το μηδέν στα μετόπισθεν έχοντας ανοίξει το σκορ με καταπληκτική ατομική ενέργεια του Ράσιτσα, ωστόσο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους δέχτηκε δύο γκολ και στην επανάληψη κατέρρευσε. Βαριά η ήττα (6-1) από τη Μπάγερν για τους πράσινους που επεξέτειναν την τραγική παράδοση που διατηρούν απέναντι στους Βαυαρούς, η απόσταση από την τελευταία τριάδα είναι μόλις δύο βαθμοί και βέβαια στη Βρέμη επικρατεί ανησυχία. Χαμηλή και η εντός έδρας συγκομιδή (1-2-3 με 5/7 over).

Εκτός ο φορ Σάρτζεντ.

Bet Info - Βέρντερ Βρέμης

Η εστία της παραβιάστηκε και στα 8 φετινά παιχνίδια που έχει δώσει στη Βρέμη.

Μαιντζ

Παρουσίασε εικόνα κατάρρευσης στο τελευταίο ημίωρο της εντός έδρας αναμέτρησης κόντρα στη Μπορούσια Ντόρτμουντ καθώς στο διάστημα αυτό δέχτηκε τρία τέρματα και σε συνδυασμό με ένα ακόμα από το πρώτο μέρος γνώρισε βαριά ήττα (0-4). Οι κόκκινοι ηττώνται με μεγάλα σκορ απέναντι στα μεγάλα ονόματα της Μπουντεσλίγκα φέτος και αυτό είναι ένα από τα στοιχεία που τους διατηρεί χαμηλά στο βαθμολογικά πίνακα, ήτοι στο μόλις +3 από τη 16η θέση. Σημαντικό να μην ηττηθούν απόψε στη Βρέμη από ομάδα με κοινό στόχο, όμως ο απολογισμός μακριά από το κοινό τους είναι απογοητευτικός (2-0-6 με  7/8 over).