Βέρντερ Βρέμης

Το αιώνιο κόμπλεξ απέναντι στη Μπάγερν Μονάχου έκανε για μία ακόμα φορά την εμφάνιση του και η ήττα (1-2) στη Βρέμη ήρθε φυσιολογικά. Ο Οσάκο με κεφαλιά ισοφάρισε πρόσκαιρα για τους πράσινους που όμως δε μπόρεσαν ξανά να αμυνθούν αποτελεσματικά φεύγοντας με άδεια χέρια από το γήπεδο και απογοητεύοντας το κοινό τους. Με αρνητικό σερί 0-1-4 η Βέρντερ δείχνει ξεκάθαρα πλέον πως βρίσκεται σε αγωνιστική κρίση και αποσκοπεί στην επιστροφή στα τρίποντα, απόψε αναμφίβολα είναι μία καλή ευκαιρία για να το πράξει. Μέτριες οι επιδόσεις της στη Βρέμη μέχρι σήμερα (2-2-3 με 4/7 over).

Mπραγκφρέντε (Μ), Καπίνο (Τ) και Μοισάντερ (Α) δεν είναι διαθέσιμοι απόψε.

Bet Info - Βέρντερ Βρέμης

Η Βέρντερ μετράει 6 γκολ/γκολ στα 7 παιχνίδια που έχει δώσει στην έδρα της.

Φορτούνα Ντίσελντορφ

Από την αρχή του παιχνιδιού με τη Μάιντζ έγινε φανερό πως η υπόθεση της νίκης θα κριθεί στις λεπτομέρειες, όπως κι έγινε. Οι γηπεδούχοι της Φορτούνα δημιούργησαν αρκετές επικίνδυνες στιγμές αλλά δε μπόρεσαν να τις αξιοποιήσουν, στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου δέχτηκαν όμως γκολ κι έτσι υποχρεώθηκαν στην επιστροφή στις ήττες (0-1) μετά τη νίκη επί της Χέρτα και την ισοπαλία στο Μόναχο. Ο νεοφώτιστος σύλλογος εξακολουθεί να βρίσκεται στην τελευταία θέση της κατάταξης αλλά η 15η θέση της απευθείας παραμονής απέχει μόλις δύο βαθμούς, χωρίς νίκη μακριά από το Ντίσελντορφ (0-3-3 με 4/6 over).