Βέρντερ Βρέμης

Έπαιξε με αντεπιθέσεις στη Φρανκφούρτη ανοίγοντας το σκορ με τον Κλάασεν στο 27', δέχτηκε δύο γκολ στην επανάληψη - το δεύτερο μάλιστα στο 88' - αλλά βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει (2-2) την Άιντραχτ με το πέναλτυ του Ράσιτσα στο 91ο λεπτό. Ματς-καρμπόν με το προηγούμενο 2-2 στο Ντόρτμουντ, φαινομενικά οι πράσινοι βρίσκονται σχετικά χαμηλά στην κατάταξη αλλά έχουν βγάλει ως τώρα δύσκολο πρόγραμμα. Ζητείται βέβαια μεγαλύτερη αμυντική συγκέντρωση αφού η άμυνα δέχεται με ευκολία γκολ μέχρι σήμερα.

Δεν υπάρχει κάποια νέα απουσία.

Bet Info - Βέρντερ Βρέμης

7/7 over στη φετινή Μπουντεσλίγκα.

Χέρτα

Αμφίρροπη αρχικά η τελευταία αναμέτρηση της με τη Φορτούνα, από το σημείο όμως που βρέθηκε πίσω στο σκορ (27') η Χέρτα πήρε τα πάνω της για τα καλά φτάνοντας σε μία σπουδαία ανατροπή (3-1) με θύτες τους Ιμπίσεβιτς, Ντιλροσούν και Νταριντά. Το τρίτο συνεχόμενο τρίποντο για τους πρωτευουσιάνους αποκατέστησε την ηρεμία, ενίσχυσε τη θέση του προπονητή Άντε Κόβιτς και βέβαια τους ανέβασε στη μέση του βαθμολογικού πίνακα. Θα απαιτηθεί βέβαια μεγαλύτερη σταθερότητα στην απόδοση της, ιδιαίτερα μακριά από το Ολυμπιακό Στάδιο (1-1-2 με 4/4 over).

Eρωτηματικό ο βασικός κεντρικός αμυντικός Σταρκ.