Βέρντερ Βρέμης

Πολύ καλή η εικόνα της στη Βαυαρία απέναντι στην Άουγκσμπουργκ, την οποία νίκησε δίκαια (2-3) κεφαλαιοποιώντας την αγωνιστική της υπεροχή στο μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού. Οι πράσινοι μπήκαν δυνατά πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με σκορ 0-2 χάρη σε γκολ του συνήθως υπόπτου Κρούζε και του εξαιρετικού Εγκενστάιν, μάλιστα παρότι ισοφαρίστηκαν από τους μαχητικούς γηπεδούχους, βρήκαν τον τρόπο να σφραγίσουν το τρίποντο με τον Κλάασεν. Το αποτέλεσμα αυτό έφερε την ομάδα της Βρέμης στην προνομιούχο τρίτη θέση της κατάταξης, χωρίς μάλιστα να έχει πιάσει υψηλά επίπεδα φόρμας σε γενικές γραμμές.

Καπίνο (Τ) και Γιόχανσον (Ε) σταθερά εκτός.

Bet Info - Βέρντερ Βρέμης

4/4 γκολ/γκολ μέχρι στιγμής για τη Βέρντερ.

Χέρτα

Η Χέρτα περίμενε τη Γκλάντμπαχ στο Βερολίνο για να δει πού μπορεί να φτάσει και η απάντηση είναι εξαιρετικά αισιόδοξη. Η ομάδα του Νταρντάι αφυπνίστηκε από το γκολ των φιλοξενούμενων στο 29' και μόλις 5 λεπτά αργότερα είχε πετύχει την ανατροπή με δύο κεφαλιές-γκολ από Ιμπίσεβιτς και Λαζάρο. Δυναμική η εικόνα των μπλε και στην επανάληψη όπου σημείωσαν ακόμα δύο τέρματα με τους Ιμπίσεβιτς και Ντούντα φτάνοντας σε μία εμφατική επικράτηση της τάξης του 4-2 απέναντι στη Μπορούσια. Οι πρωτευουσιάνοι κάνουν αίσθηση στη Μπουντεσλίγκα με τις εμφανίσεις τους που τους έχουν φέρει στη δεύτερη θέση της κατάταξης.