Βέρντερ Βρέμης

Φουλ άμυνα και όπου βγει το σκεπτικό της στο Λεβερκούζεν, δημιούργησε μόλις μία τελική φάση προς την αντίπαλη εστία στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου αλλά ήταν αρκετή για να σκοράρει με τον Τοπράκ, δεν απέφυγε την ισοφάριση στο 70' αλλά σε κάθε περίπτωση ο κερδισμένος βαθμός (1-1) κρίνεται θετικός απέναντι στην ποιοτική Μπάγερ. Δεδομένης της αδυναμίας των πρασίνων να επιτεθούν ορθολογικά το αγωνιστικό στυλ δεν πρόκειται να αλλάξει σήμερα κι ας είναι η Άουγκσμπουργκ πάνω-κάτω στο επίπεδο της, και φέτος η συγκομιδή στη Βρέμη είναι φτωχή (1-2-4 με 4/7 under).

Aμφίβολος ο Γκρος (Μ), ανέτοιμος ο Ράσιτσα (Ε).

Bet Info - Βέρντερ Βρέμης

5 συνεχόμενα under μετράει η Βέρντερ.

Άουγκσμπουργκ

Υστέρησε ξεκάθαρα σε σχέση με την Στουτγάρδη κατά τη συνάντηση τους στη Βαυαρία, η ανασταλτική της λειτουργία αντιμετώπισε τεράστια προβλήματα με αποτέλεσμα να δεχτεί από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο και να υποχρεωθεί σε ήττα (1-4) έχοντας ως μοιραίο τον Ρίχτερ που πέτυχε το μοναδικό της τέρμα αλλά λίγο αργότερα αποβλήθηκε. Η Άουγκσμπουργκ δε θέλγει με τις εμφανίσεις και τον τρόπο παιχνιδιού της, προσπαθεί όμως με σχέδιο να πάρει θετικό αποτέλεσμα και συχνά-πυκνά τα καταφέρνει όντας στο +8 από την επικίνδυνη ζώνη. Καλύτερες οι επιδόσεις της εκτός έδρας (3-2-2 με 4/7 under).

Τιμωρημένος ο Ρίχτερ (Μ), αμφίβολος ο Ιάγκο (Α).