Βέλγιο

Εμφατική νίκη κατάφερε να πάρει το Βέλγιο, με 5-2 στην έδρα της Εσθονίας. Αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε να κάνει την ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου μέρους με τον Βανάκεν και Λουκάκου στο 22ο και 29ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Μαρτίνεζ πέτυχε άλλα τρία τέρματα καθορίζοντας το τελικό σκορ. Παραμένει στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα το Βέλγιο με ρεκόρ 17-4 και 10 βαθμούς.

Εκτός οι Ντε Μπρούινε (μέσος), Τίλεμανς (μέσος) και Θόργκαν Αζάρ (μέσος).

(3-4-3): Κουρτουά - Αλντερβάιλντερ, Ντεναγέρ, Μπογιάτα - Καστάνιε, Βίτσελ, Βάνακεν, Καράσκο - Τροσάρντ, Λουκάκου, Αζάρ.

Τσεχία

Θα μπορούσε να πετύχει πολλά περισσότερα γκολ η Τσεχία η οποία εν τέλει πήρε το τρίποντο με το «φτωχό» 1-0 τη Λευκορωσία. Οι γηπεδούχοι μπήκαν από το πρώτο λεπτό δυνατά στην αναμέτρηση καταφέρνοντας να σκοράρουν με τον Μπαράκ στο 34ο λεπτό. Πλέον, η «αρμάδα» του Σιλχάβι βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 8-4 και 7 βαθμούς.

Εκτός οι Σικ (επιθετικός) και Καντεράμπεκ (μέσος). Επιστρέφει ο Κουντέλα (αμυντικός).

(4-2-3-1): Βάτσλικ - Τσουφάλ, Τσελούστκα, Κουντέλα, Ματέγιου - Κραλ, Σούτσεκ - Γιάνκτο, Μπάρακ, Χλόζεκ - Βίντρα.