Βέλγιο

Όπως «τρένο» ήταν στα προκριματικά, έτσι και τώρα το Βέλγιο απέδειξε πως είναι... άλλο επίπεδο. Κόντρα στη Δανία για την πρώτη αγωνιστική του Nations League, το Βέλγιο είχε εύκολο έργο. Οι φιλοξενούμενοι πήραν από νωρίς το σκορ μετά από προβολή του Ντεναγιέρ στο 9' και το 2-0 έγινε στο 77' με πλασέ του Μέρτενς από κοντά σε φάση διαρκείας μπροστά από τα καρέ του Σμάιχελ. To Bέλγιο έδειξε τα δόντια του απο νωρίς και ευελπιστεί σε μια άνετη νίκη ώστε με το 2Χ2 να έχει μπει πολύ δυνατά.

Bet Info - Βέλγιο

7/9 over 2.5 προσφάτως.

Ισλανδία

Ό,τι δεν έγινε για ενενήντα λεπτά στο παιχνίδι της Ισλανδίας με την Αγγλία, έγινε στα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων. Οι Ισλανδοί παρόλο που έπαιζαν με παίκτη παραπάνω για πολύ ώρα και πιο συγκεκριμένα απο το 71ο λεπτό (αποβολή του Γουόκερ με δεύτερη κίτρινη), είδαν τους παίκτες της Αγγλίας να πιέζουν για το γκολ της νίκης μέχρι τέλους. Ο Στέρλινγκ νίκησε τον Χάλντορσον στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και διαμόρφωσε το 0-1, που έμελλε να είναι το τελικό σκορ. Προσπάθησε πολύ η Ισλανδία για την έκπληξη αλλά επιθετικά ήταν πολύ πολύ κακή. Πλέον στρέφει την προσοχή της στα επόμενα ματς γνωρίζοντας πως απέναντι στο Βέλγιο δύσκολα θα μπορέσει να έχει καλύτερη τύχη.