Βαλένθια

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία η Βαλένθια νικώντας και πάλι, αυτή τη φορά με 4-1 την Οσασούνα. Επιθετικό κρεσέντο από τους φιλοξενούμενους που αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν να ισοφαρίσουν αρχικά στο 26ο λεπτό και να πετύχουν άλλα τρία τέρματα στο δεύτερο μέρος, καθορίζοντας παράλληλα το τελικό σκορ. Σε εξαιρετική κατάσταση η ομάδα του Μπορντάλας που βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, σε τριπλή ισοβαθμία με Ατλέτικο και Ρεάλ Μαδρίτης.

Εκτός παραμένουν οι Τσερίσεβ (επιθετικός) και Πιτσίνι (μέσος). Αμφίβολος ο Ντούρο (επιθετικός).

Ρεάλ Μαδρίτης

Επαγγελματικό τρίποντο κατάφερε να πάρει στο Champions League η Ρεάλ Μαδρίτης, απέναντι στην Ίντερ, στο Μιλάνο, χάρις σε γκολ του Ροντρίγκο στο  89ο λεπτό (1-0). Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Αντσελότι νίκησε εντυπωσιακά με 5-2, εντός έδρας την Θέλτα. Σκόραραν οι Μπενζεμά και Βινίσιους ενώ γκολ πέτυχε στο ντεμπούτο του και ο Καμαβίνγκα. Παρουσιάζει καλά στοιχεία η «αρμάδα» του Ιταλού προπονητή έχοντας πληθώρα σκόρερ κάθε αγωνιστική.

Εκτός οι σημαντικοί Μαρσέλο (μπακ), Μεντί (μπακ), Κρος (μέσος), Θεμπάγιος (μέσος) και Μπέιλ (επιθετικός). Αμφίβολος ο Μπενζεμά (επιθετικός).