Βαλένθια

Η Βαλένθια γνώρισε την ήττα (2-1) στο Μπαλαΐδος από τη Θέλτα, η οποία είχε για πρωταγωνιστή τον Ιάγο Άσπας που πέτυχε και τα δύο γκολ. Ανώμαλη λοιπόν προσγείωση στη Γαλικία μετά από την εξαιρετική πρεμιέρα και την εντός έδρας νίκη με ανατροπή στο γειτονικό ντέρμπι με τη Λεβάντε ενώ ο Γκόμες στο 46' είχε ισοφαρίσει προσωρινά.

Eκτός ο αμυντικός Μανγκαλά και ο χαφ Σολέρ.

Bet Info - Βαλένθια

4/5 G/G & over 2.5 πρόσφατα.

Ουέσκα

Το σκορ για τους Ανδαλουσιάνους άνοιξε στο 11ο λεπτό όταν ο Αλβάρο Νεγρέδο εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Αντρές Φερνάντεθ και με πλασέ πέτυχε το πρώτο γκολ της Κάντιθ στη La Liga ύστερα από 15 χρόνια. Στο 83ο λεπτό του αγώνα ο Χόρχε Πόμπο ξέφυγε από την άμυνα των γηπεδούχων και διαμόρφωσε για τους φιλοξενούμενους το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.  Στη 12η θέση με μόλις ένα βαθμό η Ουέσκα.

Eκτός ο χαφ Ντουκουρέ. Δύσκολα ο Λουιζίνιο.