Βαλένθια

Ήττα με κάτω τα χέρια απο τη Ρεάλ όμως το αποτέλεσμα μοιάζει πλασματικό. Τουλάχιστον ένα γκολ άξιζε στο πρώτο μέρος που έληξε 0-0. Η Βασίλισσα έλαμψε στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στη Βαλένθια, έσπασε τον κλοιό χάρη στον Καρίμ Μπενζεμά που βρήκε δύο ακόμη γκολ στο φετινό σακούλι του κι έτσι το τελικό 3-0 αφήνει τις «νυχτερίδες» εκτός επτάδας με προβληματικές εμφανίσεις στη πλάτη και αρκετό δρόμο να διανύσουν.

Τιμωρημένος ο αμυντικός Γκαγιά και ο χαφ Λί. Eκτός οι Κοκλάν, Πιτσίνι, Γκαράι.

Bet Info - Βαλένθια

4/5 goal/goal προσφάτως.

Οσασούνα

Διασυρμό γνώρισε η Οσασούνα την προηγούμενη αγωνιστική απο την Ατλέτικο με 5-0 εντός έδρας. Το σύνολο της Μαδρίτης μπήκε μπροστά στο σκορ απο το 27ο μόλις λεπτό, όμως τίποτα δεν μπορούσε να προδικάσει αυτό που θα βλέπαμε. Στην επανάληψη, η Ατλέτικο ήταν καταιγιστική. Στο 56' οι γηπεδούχοι έκαναν λάθος στο χώρο της μεσαίας γραμμής και η Ατλέτικο δεν συγχώρεσε, ενώ στο 79΄τριπλασίασε το σκορ. Στο 82' και το 88' η ομάδα της Μαδρίτης έδωσε διαστάσεις θριάμβου στο ματς δίχως να δείξει οίκτο στην Οσασούνα που μοιάζει σωμένη στο +10 απο τις τελευταίες θέσεις.

Θα λείψουν οι αμυντικοί Λατόρε και Λανκάγκλια, ο χαφ Ιμπάνιεθ και οι φορ Μπαρχά και Αβίλα.