Βαλένθια

Ξεκίνησε με νίκη, πέρασε δύο αγωνιστικές χωρίς και τώρα η Βαλένθια πανηγύρισε ξανά. Βέβαια, για να περάσει με το 0-1 από το «Ανοέτα», χρειάστηκαν οι αποκρούσεις του Ντομενέκ. Επρεπε φυσικά και να σκοράρει και γι αυτό φρόντισε ο Μάξι Γκόμες εξ επαφής (75’). Η Σοσιεδάδ απάντησε στις καθυστερήσεις, αλλά σωστά ακυρώθηκε το γκολ και τίποτα δεν άλλαξε την ιστορία του παιχνιδιού ως το φινάλε.

Εκτός ο αμυντικός Κεντέγιες, γνωστά τα υπόλοιπα.

Bet Info - Βαλένθια

4/5 G/G πρόσφατα.

Ρεάλ Μπέτις

Δεύτερη σερί ήττα για τη Μπέτις η οποία ηττήθηκε με 3-0 απο τη Χετάφε εκτός έδρας. Η Μπέτις είχε δείξει εξαιρετική εικόνα στα τρία πρώτα ματς της (  δύο νίκες και μία  ήττα από τη Ρεάλ Μαδρίτης στις λεπτομέρειες). Ωστόσο, στο «Αλφόνσο Πέρεθ» εμφάνισε τον χειρότερο εαυτό της και δίκαια ηττήθηκε πανεύκολα 3-0 από τη Χετάφε. Ο Ανχελ στο 1-0 (13’) απογειώθηκε με αεροπλανικό, ενώ ο Κουκουρέγια (39’) έστειλε μία βολίδα. Ο Ανχελ έβαλε και δεύτερο (42’) και κλείδωσε το τρίποντο .