Βαλένθια

Δεύτερη διαδοχική ήττα για τη Βαλένθια στο πρωτάθλημα που παραμένει στο νήμα πάνω απο την επικίνδυνη ζώνη! Η Βαλένθια στο εκτός έδρας ματς κόντρα στη Γρανάδα  προηγήθηκε με τον Γκαμεϊρό (36'), αλλά οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημά τους και το γύρισαν. Στις καθυστερήσεις του α' μέρους ο Κένεντι ισοφάρισε. Η Βαλένθια έμεινε με εννέα παίκτες σε τρία λεπτά (70' Χάσον, 73' Γκουέντες), ενώ η Γρανάδα λίγο αργότερα με 10 (76' Ντουάρτε). Βρήκε όμως το γκολ στο φινάλε (88' Χόρχε Μολίνα) στέλνοντας τις «νυχτερίδες» χαμηλά.

Εκτός ο κίπερ Σίλεσεν τιμωρημένοι οι εξτρέμ Γκέδες και Τζέισον.

Bet Info - Βαλένθια

3/4 G/G πρόσφατα στο πρωτάθλημα.

Κάδιθ

Η Κάντιθ προέρχεται από εντός έδρας ισοπαλία με 0-0 με αντίπαλο τη Βαγιαδολίδ σε ένα ματς που δεν απείλησε ιδιαίτερα. Στο ματς δεν δημιουργήθηκαν αρκετές σημαντικές ευκαιρίες, οπότε το αποτέλεσμα μπορεί να χαρακτηριστεί και δίκαιο. Στο 1ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης ο Γουάισμαν απείλησε με μια κεφαλιά, η οποία τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Λεντέσμα! Η Κάντιθ απάντησε και εκείνη με κεφαλιά του Νεγρέδο όμως, στο 9′, η οποία κατέλεξε άουτ. Απο εκεί και πέρα, χρειαζόσουν κυάλια για να βρείς σημαντική ευκαιρία στο παιχνίδι για τις δύο ομάδες. Παραμένει στο μέσο του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος.