Βαλένθια

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για τη Βαλένθια, αυτή τη φορά απέναντι στην Έλτσε με 2-1 εκτός έδρας. Ο Πομάρες άνοιξε το σκορ στο 19’ με υπέροχο τελείωμα, ενώ ο Φιντέλ διπλασίασε το προβάδισμα στο 37ο λεπτό με δυνατό σουτ. Η Βαλένθια μείωσε με τον Λάτο σε αντεπίθεση στο 74ο λεπτό, ωστόσο αυτό το γκολ απλά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Έμεινε στους 7 βαθμούς, δείχνει να βγάζει τεράστιο προβληματισμό την ώρα που παίκτες, κόσμος και τεχνικό επιτελείο τα έχουν βάλει με τη διοίκηση.

Eκτός ο αμυντικός Ντιακαμπί.

Bet Info - Βαλένθια

Τα 4/5 πιο πρόσφατα της ματς έληξαν με 2-3 γκολ.

Χετάφε

Δεν μπόρεσε να εξαργυρώσει τη σπουδαία επικράτηση με τη Μπάρτσα και ο λόγος είναι πολύ απλός, «κόλλησε» και ηττήθηκε απο τη Γρανάδα με 1-0 εντός έδρας. Σε παιχνίδι με καλό ρυθμό, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη σε γκολ που σημείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μοντορό στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. O Ντακονάμ ανέτρεψε τον Ερέρα και ο Μοντόρο από την λευκή βούλα έβαλε μπροστά την ομάδα του στο σκορ! Η Χετάφε λίγο έλλειψε να ισοφαρίσει όταν στο σουτ του Ουνάλ, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι!