Βαλένθια

Στο πρώτο ματς μετά τη διακοπή και τις υποχρεώσεις των Εθνικών ομάδων (και φυσικά την τεσσάρα επί της Ρεάλ), άφησε δύο βαθμούς στην έδρα της Αλαβές. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Ναβάρο κατάφερε να κάνει το 1-0 για την Αλαβές, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ήρθε και το 2-0! Η Βαλένθια αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε πέντε λεπτά μπόρεσε να μπει ξανά στο ματς. Στο 72′ ο Βαγιέχο μείωσε 2-1 και το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Γκιγιαμόν Σανμαρτίν στο 77′! Πολλά προβλήματα στο εσωτερικό της ομάδας που «βολοδέρνει» γύρω απο την εξάδα.

Δύσκολα ο μπακ Γκαγιά.

Bet Info - Βαλένθια

Απο πέντε σερί G/G & over 2.5.

Ατλέτικο Μαδριτης

Σε ένα από τα μεγαλύτερα ντέρμπι της χώρας, η Ατλέτικο μπήκε με το «μαχαίρι στα δόντια» απέναντι στη Μπαρτσελόνα. Το σύνολο του Ντιέγκο Σιμεόνε εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των Καταλανών και τη κακή μέρα του Μέσι και πήρε τη νίκη με 1-0. Το γκολ ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους καθώς οι παίκτες της Μπαρτσελόνα έκαναν οδυνηρό λάθος στο χώρο του κέντρου, ο Τερ Στέγκεν βγήκε από την εστία του χωρίς λόγο και αιτία και ο Καράσκο πλάσαρε για το 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά. Οι Καταλανοί δεν μπόρεσαν να κάνουν τη διαφορά στην αναμέτρηση, ο Μέσι δεν βοήθησε την ομάδα του καθώς βρισκόταν σε πολύ κακό βράδυ με αποτέλεσμα η Ατλέτικο να πάρει το τρίποντο και να βρεθεί στη δεύτερη θέση έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Εκτός  οι χαφ Ερέρα και Τορέιρα και οι φορ Κόστα και Σουάρες.