Βαλένθια

Εκμεταλλευόμενος μια εξαιρετική σέντρα, ο Πάκο Αλκαθέρ εκτέλεσε με υπέροχο φαλτσαριστό βολέ στην κίνηση για το 1-0 στο 14’ και πλήγωσε την άλλοτε ομάδα του στην πρώτη φορά που την αντιμετωπίζει. Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο, ο Μορένο πήρε εκείνος τον ρόλο του σκόρερ, σε ένα γκολ επιτομή της ομαδικότητας και της φαντασίας. Έτσι, αφού η Βαλένθια του Θελάδες τελείωσε δεύτερο σερί ματς χωρίς σουτ εντός εστίας (!), προκαλώντας θλίψη στον κόσμο της, οι Νυχτερίδες έμειναν στο -1 από την 7η θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Europa League.

Εκτός οι αμυντικοί Πιτσίνι και Γκαράι.

Bet Info - Βαλένθια

4/5 NG στα πρόσφατα.

Αθλέτικ Μπιλμπάο

Η Μπιλμπάο πήρε μια εύκολη νίκη επί της Μαγιόρκα με 3-1 και πλησίασε στην 7η θέση της La Liga, η οποία οδηγεί στα προκριματικά του Europa League. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και μόλις στο 16ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ραούλ Γκαρσία. Μόλις 8 λεπτά αργότερα , ο Ουνάι Λόπεζ έκανε μία εκπληκτική ενέργεια, με τον Σάνσετ να μην αστοχεί από κοντά και να κάνει το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μαγιόρκα μείωσε στο 75ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπουντιμίρ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ροντρίγκεζ έκανε σουτ - βολίδα με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι και την Μαγιόρκα να φτάνει μία ανάσα από το 2-2.