Βαλένθια

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Βαλένθια στην έδρα της Γρανάδα. Παρότι οι φιλοξενούμενοι ήταν κυρίαρχοι στην αναμέτρηση, βρέθηκαν πίσω στο σκορ από αρκετά νωρίς καταφέρνοντας να ισοφαρίσουν στα τελευταία λεπτά και πιο συγκεκριμένα στο 88ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σολέρ. Ακυρώθηκε γκολ για τους γηπεδούχους στο 92ο λεπτό, στα μεταγραφικά η ομάδα του Μπορντάλας αναμένεται να ενισχυθεί με τον Μάρκο Αντρέ από τη Ρεάλ Βαγιαδολίδ.

Εκτός παραμένουν οι Ντομενέκ (τερματοφύλακας), Πιτσίνι (αμυντικός) και Μουσά (μέσος) ενώ από ενοχλήσεις ταλαιπωρείται ο βασικός Γκόμεζ (επιθετικός). Τιμωρημένος ο Γκιγιαμόν (αμυντικός).

Αλαβές

Δεύτερη σερί ήττα δέχθηκε η Αλαβές, αυτή τη φορά με 1-0 απέναντι στη Μαγιόρκα. Σε μία μοιρασμένη αναμέτρηση, δεν έπεισε με την εμφάνιση της η ομάδα του Καγιέχα που μάλιστα δεν κατάφερε να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας δεχόμενη την ήττα στο 80ο λεπτό, παίζοντας με παίκτη λιγότερο για κάτι παραπάνω από είκοσι λεπτά. Σστα μεταγραφικά, η Αλαβές έκλεισαν δύο επιθετικούς, τους Σίλα και Ντε Λα Φουέντε από Χιρόνα και Λεγκανές αντίστοιχα.