Βαλενσιέν

Το τελευταίο της ματς για το 2020 δεν διεξήχθη, καθώς η αντίπαλός της Νιορ αντιμετώπιζε κρούσματα covid-19. Τελευταία της αναμέτρηση ήταν στις 18 του Δεκέμβρη, με την ομάδα του Γκεγκάν να γνωρίζει την εντός έδρας ήττα με 2-0, κι 'ενώ από το 54' είχε αποκτήσει αριθμητικό πλεονέκτημα με το σκορ να είναι στο 0-0... Έχοντας λοιπόν 1 αγώνα λιγότερο, η διαφορά της από την 5άδα είναι στο -10.

Εκτός παραμένει ο τιμωρημένος Ντ' Αλμεϊντά (Μ), αλλά και ο Αμπέιντ (Α).

Bet Info - Βαλενσιέν

Στο Under 2.5 τα 6 από τα 8 εντός έδρας της.

Νανσί

Αποχαιρέτησε το 2020 στραβά, καθώς πλήρωσε ξανά τα πολλά αμυντικά λάθη που παρουσιάζει σε όλη τη σεζόν ως τώρα, παραχωρώντας την εντός έδρας ισοπαλία με 3-3 κόντρα στη Σαμπλί, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις. Η ήττα αυτή αύξησε το αρνητικό σερί για την ομάδα του Γκαρσία στα 9 ματς, ενώ αν και βρίσκεται εκτός της επικίνδυνης ζώνης, το γεγονός αυτό οφείλεται στο ότι πλεονεκτεί στην ισοβαθμία έναντι της Πο. Εξελίξεις υπήρξαν στο ιδιοκτησιακό της κομμάτι κατά την περίοδο της διακοπής, καθώς ο Ρουσελό πούλησε τις μετοχές του σε γκρουπ Αμερικάνων και Κινέζων, με τον Γκοτιέ Γκανάϊ να αναλαμβάνει τα ηνία στην προεδρία, και όπως δήλωσε στόχος του συλλόγου πλέον είναι η άμεση επιστροφή στα μεγάλα σαλόνια!

Σταθερά στα πιτς ο τραυματίας Μπασί (Μ), ενώ ο κόουτς Γκαρσία δεν πήρε στην αποστολή τον Λεφέβρ (Μ).

Bet Info - Νανσί

Διαθέτει την 2η χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, έχοντας δεχθεί 26 τέρματα ως τώρα.