Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Στο ντέρμπι - μάχη σωτηρίας της 28ης αγωνιστικής της LaLiga, η Βαγιαδολίδ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο «σπίτι» της Λεγανές με 2-1, εξασφαλίζοντας σε μεγάλο βαθμό το «εισιτήριο» συμμετοχής και την σεζόν 2020/2021 στα «σαλόνια» του ισπανικού πρωταθλήματος.Η Βαγιαδολίδ άνοιξε το σκορ μόλις ενάμιση λεπτό μετά από την έναρξη του ματς με τον Ουνάλ και έκανε το 0-2 στο 54ο λεπτό με τον Αλκαράθ να εκμεταλλεύεται το κενό στη γηπεδούχο άμυνα και να σκοράρει με αριστερό σουτ από το ύψος του πέναλτι. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 2-1.

Tραυμαρίας ο κίπερ Κάρο.

Bet Info - Ρεάλ Βαγιαδολίδ

4/5 goal/goal και over 2.5 προσφάτως.

Θέλτα

Τρίτο σερί παιχνίδι δίχως νίκη για τη Θέλτα που ηττήθηκε εντός απο τη Βιγιαρεάλ με 1-0. Η νίκη της Εσπανιόλ επί της Αλαβές δεν «θορύβησε» την ομάδα του Βίγκο που δείχνει πως οδεύει ολοταχώς προς τον γκρεμό. Τα «Κίτρινα Υποβρύχια» ήταν πολύ ανώτερα από τους γηπεδούχους  αλλά χρειάστηκε ένα γκολ του Τριγέρος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ύστερα από διπλή προσπάθεια! Παραμένει ωστόσο έστω και οριακά εκτός της επικίνδυνης ζώνης έστω και στον πόντο!

Εκτός ο κίπερ Αλβάρεθ και ο αμυντικός Γιούνκα.