Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Την προηγούμενη Παρασκευή η Βαγιαδολίδ αγωνίστηκε εκτός με τη Λεβάντε με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2. Το πρώτο ημίχρονο παρά τις ευκαιρίες που είχαν οι δύο ομάδες, έληξε 0-0 και κανείς δεν φαντάζονταν την συνέχεια. Η αρχή των γκολ έγινε στο 62ο λεπτό όταν η Λεβάντε με τον Ντάνο Γκόμεζ προηγήθηκε με 1-0. Η απάντηση της Βαγιαδολίδ ήρθε μέσα σε πέντε λεπτά, αρχικά με τον Άλκαραζ να κάνει το 1-1 στο 73ο λεπτό, ενώ στο 78ο οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή με σκόρερ τον Πλάνο. Η Λεβάντε πάντως  ισοφάρισε σε 2-2 στο 83ο λεπτό, αποτέλεσμα που έμεινε ως το φινάλε του αγώνα. Οι δύο τους τα «είπαν» μεσοβδόμαδα και στο κύπελλο με γηπεδούχο την Βαγιαδολίδ που ηττήθηκε με 2-4 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.

Εκτός οι Τσάβι Σάντσες (Α), Καρνέϊρο (Α), Μάρκος Αντρέ (Ε) και Μπρούνο (Α).

Bet Info - Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Απο τέσσερα σερί G/G η Βαγιαδολίδ.

Ουέσκα

Η Ουέσκα υποδέχθηκε τη Βιγιαρεάλ, με το τελικό 0-0 να μην την εξυπηρετεί σε καμία περίπτωση. Οι γηπεδούχοι λοιπόν, παρέμειναν στον πάτο της βαθμολογίας με μόλις 13 βαθμούς, σπατάλησαν αρκετές ευκαιρίες, με την… μπίλια να κάθεται στην ισοπαλία. Πάντα στην τελευταία θέση οι Αραγονίτες, με μόλις 2 βαθμούς στις 7 πιο πρόσφατες αγωνιστικές και μία νίκη συνολικά στο πρωτάθλημα.

Σε καραντίνα παραμένουν ο αμυντικός Ινσούα και ο χαφ Χουάν Κάρλος, κάρτες συμπλήρωσε ο εξτρέμ Οντιβέρος.