Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Τρίτη σερί ήττα για τη Βαγιαδολίδ, η οποία όπως έχουν τα πράγματα με τους 39 βαθμούς και το +4 απο τη ζώνη του υποβιβασμού θα βρίσκεται και τη νέα σεζόν στη La Liga. Mέχρι το 28ο λεπτό της συνάντησης, η Εϊμπάρ είχε καταφέρει να «καθαρίσει» το ματς σκοράροντας δύο φορές. Στο 71ο λεπτό, ο Γουαρδιόλα έβαλε την ομάδα του στο παιχνίδι όμως δεν άντεξε στην πίεση με τους γηπεδούχους να κλειδώνουν το ματς. Το ασύλληπτο στατιστικό είναι πως η Βαγιαδολίδ κέρδισε σε μόλις 4 απο τα 18 εντός έδρας ματς στο πρωτάθλημα.

Πολλές οι απουσίες της και σήμερα. Eκτός οι Μίτσελ (Μ), Σαλισού (Α), Χοακίν (Μ), Πόρο (Α), Ραούλ Γκαρθία (Α), Αρφά (Μ), Πέρεθ (Μ).

Bet Info - Ρεάλ Βαγιαδολίδ

4/5 NG προσφάτως.

Μπέτις

Έχει σωθεί βαθμολογικά εδώ και καιρό η Μπέτις (αν για μια ομάδα με τόσο καλό και ακριβό ρόστερ μπορεί να θεωρείται στόχος η αποφυγή του υποβιβασμού), γνώρισε ακόμα μία ήττα, αυτή τη φορά εντός έδρας με 1-2 από την Αλαβές. Έβγαζε φάσεις η Μπέτις ωστόσο χωρίς να καταφέρει να ανοίξει το σκορ, κάτι που πραγματοποίησε στο δεύτερο μέρος ο αντίπαλος και κόντρα στη ροή ήρθε και το δεύτερο τέρμα. Με 10 παίχτες τελείωσαν τον αγώνα οι δύο ομάδες, στις καθυστερήσεις μείωσε η γηπεδούχος.

Τιμωρημένοι οι βασικοί σήμερα (Φεδάλ, Χουάνμι, Ροντρίγκες, Μορένο).