Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Δεύτερη σερί ισοπαλία με το ίδιο σκορ καθώς μετά τη Χετάφε (1-1), η Βαγιαδολίδ έμεινε στο ισόπαλο αποτέλεσμα στην έδρα της Σεβίλλης κάνοντας ακόμα ένα αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της.. Οι Σεβιγιάνοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, είχαν δοκάρι με τον Οκάμπος στο 20ό λεπτό και μία χαμένη ευκαιρία λίγα λεπτά νωρίτερα, αλλά κόντρα στη ροή του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με όμορφη κεφαλιά του Κίκο. Εν τέλει, η πίεση των γηπεδούχων απέδωσε καρπούς, καθώς στο 82' o Xάβι Σάντσεθ βρήκε την μπάλα με το χέρι μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι το οποίο και ο Οκάμπος έκανε γκολ.

Ο Πόρο (Α), ο χαφ Φερνάντες και ο φορ Ραμίρεθ είναι τραυματίες.

Bet Info - Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Απο τέσσερα σερί under 2.5.

Λεβάντε

Λεβάντε και Μπέτις έπαιξαν ανοιχτά, δίχως σκοπιμότητα. Και το στυλ παιχνιδιού που επέλεξαν βόλεψε τη Λεβάντε, η οποία μέχρι το 60′ ήταν μπροστά με 4-0 και θα μπορούσε στην κόντρα επίθεση να πετύχει και 5ο και 6ο γκολ. Με τον Μπόρχα Μαγιοράλ στο 21′ οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 2-0, χάρη σε γκολ του Μπάρντι στο 35′. Με τον ίδιο τρόπο μπήκε η Λεβάντε και στο δεύτερο ημίχρονο, σημειώνοντας δύο ακόμα γκολ νωρίς. Ο Μοράλες στο 50′ και ο Ροσίνα στο 59′ έφτασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Τελικά η Μπέτις κατάφερε κάπως να περιορίσει τη ζημιά, σημειώνοντας δύο γκολ στο τελευταίο εικοσάλεπτο, με τη Λεβάντε να επικρατεί τελικά με 4-2. Χωρίς στόχους πλέον στη σεζόν, αφού είναι σχεδόν απίθανο να κινδυνεύσει και δεν μπορεϊ να κυνηγήσει το κάτι παραπάνω.

Εκτός μόνο ο αμυντικός Ιβάν Λόπεθ με πρόβλημα στο γόνατο.