Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Η Ρεάλ μπήκε δυνατά στο ματς, πίεσε, πήρε τον έλεγχο και προσπάθησε να βρει ένα γρήγορο γκολ. Η Βασίλισσα είχε την κατοχή όχι όμως και την ουσία. Το σκηνικό στην επανάληψη ήταν διαφορετικό, ο ρυθμός πιο γρήγορος, με τη Ρεάλ να έχει μεγάλη ευκαιρία με το... καλημέρα για να σκοράρει, αλλά το πλασέ του Καζεμίρο βρήκε το δοκάρι! Η Βαγιαδολίδ έπαιξε πιο ανοιχτά, βρήκε χώρους και στο 56' έχασε μεγάλη ευκαιρία, με τον Κουρτουά να νικάει τον Βάισμαν.  Aυτή που άνοιξε το σκορ πάντως ήταν η Ρεάλ περίπου δέκα λεπτά μετά, έπειτα από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στον Βινίσιους, ο οποίος από κοντά πέτυχε το 1-0.

Εκτός έμειναν οι Μασίπ (Τ), Μογιάνο (Α), Ολίβας, (Α), Αλκαράθ (Μ), Χάσεν (Μ), Χοακίν (Α), Ράμος (Ε).

Bet Info - Ρεάλ Βαγιαδολίδ

4/4 under 2.5 φέτος.

Εϊμπάρ

Τρείς σερί ήττες στο πρωτάθλημα, 0-1-3 ως τώρα στη La Liga και η κακή πορεία δείχνει πως έχει και συνέχεια. Eίδε την Έλτσε να περνά με σπουδαίο διπλό απο την έδρα της με 1-0 και έβγαλε κάκιστο πρόσωπο στο χορτάρι. Η ομάδα του Χοσέ Μεντιλίμπαρ έχει κάνει πολύ κακό ξεκίνημα με συγκομιδή μόλις ενός βαθμού και θα πρέπει να περιμένει μέχρι την επόμενη αγωνιστική, ώστε να δει αν η ομάδα του θα βρει το τρίποντο.