Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Mετά απο ένα θετικό ξεκίνημα μετά το lockdown, με τέσσερις βαθμούς σε δύο παιχνίδια, ήρθε η ήττα για τη Βαγιαδολίδ απο την Ατλέτικο (1-0) μένοντας ωστόσο σε απόσταση ασφαλείας απο την επικίνδυνη ζώνη. Πρόβλημα εντός έδρας, μόλις μια νίκη στα εννιά πιο πρόσφατα εντός, πρέπει να διορθώσει τα κακώς κείμενα στην επίθεση της καθώς δεν βρίσκει εύκολα δίχτυα.

Tιμωρημένοι οι χαφ Ρούμπιο και Γιαβαλόβας.

Bet Info - Ρεάλ Βαγιαδολίδ

3/4 goal/goal εντός έδρας προσφάτως.

Χετάφε

Η ομάδα του Μπορδαλάς εμφανίζεται αγνώριστη μετά τη διακοπή και γκρεμίζει ό,τι με κόπο έχτισε στο πρώτο εξάμηνο της περιόδου, ενόσω απομακρύνεται από την τετράδα. Νέο «ατόπημα» η εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Έιμπαρ, η οποία την άφησε δίχως νίκη για 4η διαδοχική αγωνιστική (0-3-1). Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στην πρώτη καλή στιγμή τους (30’) με τον Ετέμπο, ο οποίος εκτέλεσε από κοντά τον Ντιμίτροβιτς. Η απάντηση της Έιμπαρ ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45’+6’).

Εκτός ο κίπερ Μανοΐλοβιτς, ο αμυντικός Καμπάτσο και ο χαφ Τιμόρ.