Τζένοα

Η εικόνα της άμυνας της στον εντός έδρας αγώνα με τη Νάπολι δεν ήταν καθόλου καλή, τη γλίτωσε φτηνά σε πολλές περιπτώσεις κυρίως χάρη στον τερματοφύλακα Περίν αλλά δεν απέφυγε την ήττα (1-2) ισοφαρίζοντας προσωρινά με τον Γκολντανίγκα. Οι ροσομπλού παρέμειναν για πέμπτη συνεχόμενη αγωνιστική χωρίς τρίποντο και υποχώρησαν κάτω από τη γραμμή του υποβιβασμού, συνεπώς το σημερινό παιχνίδι είναι απολύτως must win με βάση τη δυναμικότητα του αντιπάλου. Όχι και τόσο καλές βέβαια οι φετινές επιδόσεις στο Μαράσι (4-1-10 με 11/15 over).

Δεν υπολογίζονται οι Κρισίτο (Α), Ρομέρο (Α), Ραντοβάνοβιτς (Μ).

Bet Info - Τζένοα

7 συνεχόμενα γκολ/γκολ & over.

Σπαλ 2013

Έχασε και το δεύτερο ''τελικό'' παραμονής, αυτή τη φορά στη Φεράρα από την Ουντινέζε με το καθαρό σκορ 0-3 πληρώνοντας για ακόμα μία φορά το κακό πρώτο ημίχρονο αφού στην επανάληψη ήταν πολύ αργά για να καλυφθεί η ζημιά. Στο -9 από τη ζώνη της παραμονής οι ατζούρι, οι οποίοι πλέον οφείλουν να προετοιμαστούν για την επόμενη σαιζόν που θα τους βρει στη δεύτερη κατηγορία αφού δε φαίνεται πιθανή η αντιστροφή της κατάστασης. Πενιχρή η συγκομιδή μακριά από την έδρα της ομάδας (3-1-12 με 9/16 over).

Eκτός οι Μπερίσα (Τ), Βαλότι (Μ), Φάρες (Μ).